Манчестър Юнайтед и Астън Вила играят при резултат 1:0 в мач

...

НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед - Астън Вила 1:0, Бруно Фернандеш откри

Манчестър Юнайтед и Астън Вила играят при резултат  1:0 в мач от 34-я кръг на Висшата лига.

В 12-а минута пристигна първата по-сериозна заплаха в срещата, откакто Бруно Фернандеш откри по прелестен метод Маркъс Рашфорд в наказателното поле, а британският национал стреля незабавно, само че Емилиано Мартинес блесна със избавяне, избивайки в корнер. Секунди по-късно Марсел Забитцер също получи на превъзходна позиция, само че изстрелът на австриеца прелетя над напречната греда на Астън Вила.

Астън Вила направи чудесна офанзива в 19-а минута, при която гостите имаха искания за дузпа, откакто Оли Уоткинс падна на тревата, само че Алекс Морено не се бави и насочи мощен удар, който бе отразен от Де Хеа. В 27-а минута Каземиро получи навътре в наказателното поле и стреля с десния крайник технично, само че изстрелът му се отби от напречната греда.

Манчестър Юнайтед не съумя да завоюва последната си среща, откакто имаше преднина с два гола против Тотнъм, само че най-после си потегли от Лондон единствено с една точка. " Червените дяволи " се борят да се утвърдят в топ 4 и победа в днешния ден може значително да подсигурява присъединяване на отбора в Шампионската лига следващата година. Манчестър Юнайтед няма загуба във всички шампионати през 2023-а година на " Олд Трафорд ".

Астън Вила изуми доста почитатели на футбола, откакто новият ментор на отбора Унай Емери впечатли с резултатите, които реализира. Отборът е 6-и и се бори за присъединяване в евротурнирите следващата година, като ще се надява да си тръгне с добър резултат от Манчестър. Астън Вила няма загуба от февруари месец насам, като последното проваляне пристигна от Арсенал с 2:4.

Стартови сформира:

Манчестър Юнайтед:  1. Давид де Хеа, 12. Тирел Маласия, 23. Люк Шоу, 2. Виктор Линдельоф, 20. Диого Далот, 14. Кристиан Ериксен, 18. Каземиро, 8. Бруно Фернандеш, 15. Марсел Забитцер, 25. Джейдън Санчо, 10. Маркъс Рашфорд

Треньор:  Ерик Тен Хаг

Астън Вила 1. Емилиано Мартинес, 15. Алекс Морено, 5. Тайрон Мингс, 4. Езри Конса, 18. Ашли Йънг, 32. Леандер Дендонкер, 6. Дъглаш Луиз, 41. Джейкъб Рамзи, 7. Джон МакГин, 10. Емилиано Буендия, 11. Оли Уоткинс

Треньор:  Унай Емери